בלוג עיצוב מוצר

מעוניין בפרטים נוספים?

השאר פרטים ליצירת קשר ונחזור אליך בהקדם


*שם:

Email:

*טלפון:

ההודעה:

ארגון העיצוב העולמי מצטרף ליישום יעדי הפיתוח של האו”ם

הדור הנוכחי יוכל להיות הדור הראשון שימגר את העוני הקיצוני, הדור הכי נחוש בהיסטוריה שיסיים את העוול ואי השוויון, והדור האחרון שיהיה מאוים על ידי שינויי אקלים. דבריו אלה של מזכ”ל האו”ם נאמרו בשנת 2015 עת האו”ם הכריז על סדר יום חדש לפיתוח בינלאומי.

ארגון העיצוב העולמי החליט להצטרף להחלטת האו”ם הנוגעת ליעדי הפיתוח הבינלאומיים, ולסייע באמצעות הכלים של עיצוב תעשייתי להשגת היעדים.
ארגון העיצוב העולמי שהוקם בשנת 1957 הוא ארגון לא-ממשלתי בינלאומי שמטרתו לקדם את מקצוע העיצוב התעשייתי ואת היכולת לייצר מוצרים, מערכות, שירותים וחוויות טובים יותר; עסקים ותעשייה טובים יותר; ובסופו של דבר סביבה וחברה טובים יותר.

יעדי הפיתוח של האו”ם הם רשימה אוניברסלית של 17 יעדים שאומצה על ידי כל המדינות החברות באו”ם על מנת לפתור כמה מהאתגרים הגדולים ביותר של האנושות תוך 15 שנה. היעדים שואפים למגר את העוני ואת הרעב, להגדיל את הנגישות לחינוך, להתמודד עם הגירה, להילחם בשינויי האקלים ולהפחית את אי השוויון. היעדים מאומצים יותר ויותר ברחבי העולם, לא רק על ידי ממשלות, אלא גם על ידי החברה האזרחית, האקדמיה והמגזר הפרטי, כדרך לשיתוף פעולה יעיל סביב סדר יום משותף ואוניברסאלי של פיתוח עולמי.

מתוך 17 היעדים שקבע האו”ם, חברי ארגון העיצוב העולמי זיהו שבעה יעדים כרלוונטיים במיוחד לקהילת העיצוב התעשייתי.

היעדים הם:

  • יעד מספר 3 – בריאות ורווחה
  • יעד מספר 6 – מים נקיים ותברואה
  • יעד מספר 7 – אנרגיה נקייה ובת השגה
  • יעד מספר 9 – תעשייה, חדשנות ותשתיות
  • יעד מספר 11 – ערים וקהילות בנות קיימא
  • יעד מספר 12 – ייצור וצריכה בני קיימא
  • יעד מספר 17 – שיתוף פעולה בינלאומי להשגת היעדים

כיצד עיצוב תעשייתי יכול לסייע להשגת היעדים האלה?
העיצוב תמיד עסק במציאת דרך טובה יותר לשיפור איכות החיים. תהליך העיצוב – המתמקד במשתמשי הקצה ובסביבה בה הם חיים – יכול לספק נקודת מבט רעננה וחדשנית על סדר היום הבינלאומי לפיתוח.

מדוע יעדי האו”ם לפיתוח בינלאומי רלוונטיים לעיצוב תעשייתי?
היום יותר מתמיד, עיצוב תעשייתי נותן עדיפות להיבטים של נגישות, כדאיות כלכלית, אמינות, קיימות, ומתן כבוד למשתמש במוצר ולסביבה. עיצוב לעולם טוב יותר הוא האתוס של דור המעצבים החדש, שמציב את הצרכים האנושיים בראש ובראשונה, ומשיג את האיזון הנכון בין האנשים, הסביבה והרווח. המעצבים התעשייתיים האלה, שפותרים כמה מהבעיות הכלכליות, החברתיות והסביבתיות הגדולות שלנו, יחוו גם כמה מהזדמנויות הצמיחה הרווחיות ביותר.

ארגון העיצוב העולמי סבור שכיום, יותר מתמיד, יש לארגון חובה כגוף העולמי לעיצוב תעשייתי להעצים את קולם של אותם מעצבים אשר מביאים נקודת מבט חדשה לכמה מהאתגרים הכלכליים, החברתיים והסביבתיים הגדולים ביותר של כדור הארץ שלנו. לכן הארגון משמש כגוף מייעץ לאו”ם, ואחת ממטרותיו המרכזיות היא למצב את העיצוב התעשייתי כזרז לשינוי חיובי.

ראשון אוקטובר 13, 2019