בלוג עיצוב מוצר

מעוניין בפרטים נוספים?

השאר פרטים ליצירת קשר ונחזור אליך בהקדם


*שם:

Email:

*טלפון:

ההודעה:

גיוון בצוות – גיוון בעיצוב

קרלוס ג’ארה (Jara) מעצב ומנהל אומנותי ממוצא פרואני המתגורר בניו יורק מפנה זרקור לנושא הגיוון האנושי בקרב מחלקות עיצוב המוצר.

ג’ארה חולק מניסיונו ומציין כי בעבודתו הקודמת במחלקת עיצוב מוצר בחברה בינלאומית, הוא הופתע מהגיוון האנושי במחלקה, בה נשים מהוות 65% מכלל עובדי המחלקה, ושמות המשפחה שלהן מעידים על כור ההיתוך התרבותי והרקע האתני המגוון שמאפיינים את ניו יורק.

בתור מהגר לטיני, ג’ארה שמח להיות חלק מצוות שהכיר בערך של גיוון, ובתמורה נהנה ממגוון של דעות, כישרונות וחוויות שונות של חבריו.

ג’ארה טוען כי צוות מגוון לא רק מניע חדשנות, אלא יש לו גם השפעה ישירה על השורה התחתונה של העסק. לדבריו, מחקרים מראים כיצד ההחזר על ההשקעה גדל ב- 35% בחברות מגוונות מבחינה אתנית וב -15% בחברות מגוונות מבחינה מגדרית. לאור מחקרים אלה, זהו תפקידם של המנהלים ליצור ארגונים מגוונים יותר.

כיצד יכולים מנהלים לסייע ביצירת השינוי? ג’ארה מציע כמה רעיונות:

הבנת הפעולות שלנו. יותר ויותר חברות מאמצות את המגמה של שילוב נשים בתפקידי ניהול בכירים, אך במקביל, ישנם שינויים שיכולים להתחיל באופן שבו מנהלים מקבלים החלטות. על המנהלים להיות מודעים לסטריאוטיפים מגדריים ותפיסות תרבותיות מוטעות שעלולים להשפיע באופן מודע ותת-מודע על ההחלטה להעדיף מועמד אחד על פני אחר. ככל שהמנהלים יהיו מודעים לתהליך הבחירה ולהטיות אפשריות בתהליך, יהיה להם קל יותר לשבור את החסמים שגורמים לאפליה.

תמיכה ולא רק ניהול. מנהלים מוצלחים יש להם היכולת להקשיב ולתת ביטוי וקול עבור אלה שאינם מיוצגים במעמד קבלת ההחלטות.

שיתוף ידע. שיתוף ידע הוא חיוני לחדשנות, למידה ארגונית ופיתוח של מיומנויות ויכולות חדשות – שכולן יכולות להשפיע ישירות על צוות. על המנהל לאפשר שיח, לשמוע דעות, ולבחון אותן באופן מכבד. ההחלטה הסופית נותרת למעצב או למעצבים המובילים את הפרויקט.

לסיכום, גוון אנושי יוצר סביבת עבודה טובה יותר, מקדם חדשנות ויצירתיות, ומעצים נשים ומיעוטים אחרים. סביבת עבודה כזו מאפשרת לעובדים לפתח מוצר טוב יותר.

תורגם מהמאמר המקורי Diversity in design שפורסם ע”י קרלוס ג’ארה ב-Medium.

שלישי מרץ 20, 2018