בלוג עיצוב מוצר

מעוניין בפרטים נוספים?

השאר פרטים ליצירת קשר ונחזור אליך בהקדם


*שם:

Email:

*טלפון:

ההודעה:

האריזה עושה את המוצר או המוצר את האריזה?

סברה שיווקית פופולארית ומאוד מקובלת גורסת כי האריזה עושה את המוצר וכי הקנקן חשוב, לא פחות, מאשר מה שיש בו. בעידן שבו למיתוג ולבידול המוצר יש משמעות רבה מבחינת התחרות ומבחינת הצרכנים, אין ספק כי לאריזת המותג יש, בהחלט, חשיבות לא מועטה. אם זאת, חברה שתסתמך רק על המראה החיצוני האטרקטיבי שלה ולא תשקיע מאמצים כנים ואמיתיים להוציא לשוק מוצר איכותי, כזה שייתן ערך מוסף לשוק הצמא לחידושים, לשיפורים ולנוחות מקסימאלית, לא תצליח להחזיק מעמד לאורך זמן ולאחר תקופת שיא והצלחה קצרה, שתנבע, בעיקר, משיווק אגרסיבי ומיחסי ציבור מאסיביים שהם האריזה הנוצצת, תעלה שאלת האיכות ושיפור חיי הצרכן והמוצר, כמו רוב המוצרים, ייעלם ויתפוגג אל תהומות הנשייה.

אריזה

חברת ליברוס, כבר שנים ארוכות, מייעצת ליזמים ולממציאי מוצרים תעשייתיים כיצד לעשות זאת נכון וכיצד להפוך את חלומם, חזונם והמצאתם האמורפית למוצר שריר וקיים, המתחרה בשווקים תוססים וחיים, תוך תחרות קשה ונמרצת ובהצלחה לא מועטה. בנוסף, מומחיות החברה היא גם לכוון ולטפל בכל מוצר ומוצר המונח לפניה מן הבסיס של בניית קונספט המוצר, בניית הפרוטוטיפ הראשוני ואפילו עיצוב האריזה ואל לאף אחד להקל ראש בתכנון האריזה הזו. היא אמורה להגן על המוצר מפגעי המשלוח והטלטולים בדרכים אל החנויות, אל הרשתות ועד לבית הלקוח. היא אמורה, בנוסף, גם לגרום לבולטות על המדף, בולטות שתגרום לצרכן הקצה להושיט אליה יד ולרכוש דווקא אותה. אריזה נכונה, שתהיה בנויה ומתוכננת בהתאם לאופי המוצר ובהתאם לשוק שבו הוא מתמודד, תיתן למוצר את הערך המוסף המיידי הטוב ביותר, זה שלאחריו רק האיכות תקבע את סיכויי המוצר לשבט או לחסד.

אריזות של מוצרים תעשייתיים, טכנולוגיים ואחרים חייבות להיות בעלות תו תקן מוקפד וברור של מכון התקנים הישראלי ולעמוד בכמה תנאים ודרישות סף, ללא כל קשר לרצון ליצור אריזה אטרקטיבית, מיוחדת או שונה, אלו קריטריונים שצריכים לבוא לאחר תנאי תו התקן וייצור אריזות ללא שימת לב לכך יכול לגרום לאיבוד זמן, אנרגיה וכמובן הרבה מאוד כסף, דבר שלרוב היזמים אין בשפע.

עיצוב אריזת מוצר - ליברוס

ישנם מקרים בהם האריזה היא חלק בלתי נפרד מהמוצר, ודי אם ניקח כדוגמא גפרורים וקופסאות גפרורים, המשמשים גם לצורך הצתתם, כך שחשוב לדעת גם מהי הפונקציה שעל האריזה למלא, מעבר להיותה עוטפת מוצר.

לסיכום מאמר זה, אפשר לומר כי בדיוק כפי שהמוצר חייב להיות חיוני, איכותי ומשפר איכות ורמת חיים של צרכניו, כך גם האריזה צריכה להיות מתאימה, נכונה וראויה למוצר ולצרכנים. אין לקחת את הנושא הזה בקלות ראש ויש לחשוב היטב איך לארוז את המוצר ובאיזו דרך לעשות זאת.

שני יוני 24, 2013