בלוג עיצוב מוצר

מעוניין בפרטים נוספים?

השאר פרטים ליצירת קשר ונחזור אליך בהקדם


*שם:

Email:

*טלפון:

ההודעה:

תערוכת טכנולוגיות בתעשייה: הצצה אל הפרק הבא בייצור תעשייתי

באפריל 2018 התקיימה בהנובר, גרמניה תערוכת טכנולוגיות בתעשייה הגדולה באירופה – Hannover Messe 2018. ריצ’רד שרייבר (Schreiber), מנהל בפירמת ראיית החשבון הבינלאומית BDO, ביקר בתערוכה, ופרסם את רשמיו. לדבריו, התערוכה המחישה את השפעתו המואצת של עולם הדיגיטל, ואת הפוטנציאל שלו לעצב מחדש מוצרים ותהליכים פיזיים בתעשייה.

רחפנים

על פי התערוכה, הפרק הבא של הייצור התעשייתי כולל רחפנים מדור 4. הרחפנים המסחריים האחרונים הם אוטומטיים לחלוטין. הם מצוידים בתוכנה לתכנון מסלול ובעלי יכולות ניווט, כמו גם חיישנים ויכולות עיבוד של תמונות או ניטור מתוזמן של מתקני הייצור בזמן אמת. אחד המוצרים החדשניים ביותר בתערוכה הוא של Walmart שהגישה לאחרונה בקשה לפטנט לרחפן חקלאי לצורך האבקת יבולים.

מפעלי העתיד

בנוסף, התערוכה הציגה למעלה ממאה וריאציות אפשריות למפעלי העתיד. החל מביטול קו הייצור המסורתי ומעבר לתחנות עבודה אוטומטיות המסוגלות לקבל החלטות עצמאיות, ועד לבני אדם ורובוטים אשר עובדים זה לצד זה.

פיתוח מוצר וירטואלי והדפסת תלת מימד

נושא מרכזי נוסף בתערוכה עסק בפיתוח מוצר וירטואלי והדפסת תלת מימד. תחום העיצוב והייצור בעזרת מחשב התקדם רבות הודות לאינטרנט המאפשר חיבור בין מכונות פיזיות ופלטפורמות וירטואליות, תוך התחשבות לא רק במכונה, אלא גם בסביבה החיצונית הרחבה יותר. בתעשייה החדשה הסימולציות מסונכרנות טוב יותר עם פעילות הייצור, והן מסוגלות לשלב מידע מהעולם האמיתי, ובכך הן מפחיתות סיכונים, מייעלות את תהליך היצור ואף מסייעות לצמצם את הפסולת.

בנוסף, מדפסות תלת מימד יוצרות צורות פיזיות של מודלים וירטואליים באמצעות הדפסה של שכבה אחר שכבה של חומרים שונים, שיטה הידועה בשם ייצור מתווסף. שיטות הדפסת התלת מימד החדשות מאפשרות עבודה עם מגוון רחב יותר של מתכות, סגסוגות ותרכובות, כמו גם ארכיטקטורות מתוחכמות יותר. שיטות חדשות אלה הן גם מהירות וזולות יותר – כלומר, זה רק עניין של זמן עד שייעשה שימוש נרחב בהדפסת תלת מימד.

יתרה מזו, להדפסת תלת המימד יש פוטנציאל לעצב מחדש את שרשרת הייצור. כמו כן, הדפסת תלת המימד צפויה לשנות את האופן שבו מעצבים מוצר, להוביל להתמקדות בעיצוב חלקים קטנים יותר של המוצר, לעצב מוצרים בהתאמה אישית, וכן להפחית פסולת ובזבוז חומרי גלם.

המאמר פורסם במקור ב-Linkedin Pulse ע”י ריצ’רד שרייבר

שלישי יולי 3, 2018