בלוג עיצוב מוצר

מעוניין בפרטים נוספים?

השאר פרטים ליצירת קשר ונחזור אליך בהקדם


*שם:

Email:

*טלפון:

ההודעה:

חברת הייעוץ מקינזי משיקה את “McKinsey Design” ומדגישה את חשיבות העיצוב עבור עסקים

“עיצוב טוב הוא עסק טוב” אמר תומאס ג’ון ווטסון הבן, לשעבר נשיא תאגיד IBM, לפני חצי מאה. אולם עסקים שרצו לכמת את התרומה של העיצוב לעסק, לא יכלו לעשות זאת – עד עכשיו.

מקינזי אנד קומפני, אחת מחברות הייעוץ הניהוליות המשפיעות ביותר בעולם, פרסמה את “הערך העסקי של העיצוב”, דו”ח חדש המבוסס על מחקר בן חמש שנים של 300 חברות ציבוריות.  המחקר מתפרסם במקביל להשקת McKinsey Design, אגף העיצוב שלה, אשר כולל צוותים המתמקדים בעיצוב מוצר, עיצוב ניסיון ועיצוב שירות. עם כ -350 מעצבים שכבר מועסקים בעשרה סטודיואים ברחבי העולם,  מקינזי מגדירה עצמה כ”חברת העיצוב הגדולה ביותר שמעולם לא שמעת עליה”.

הדו”ח של מקינזי מכיל שפע של פרטים שמאמתים בנקל את טענותיהם של מעצבים, אשר מזה זמן מנסים להוכיח את ערכם ללקוחות עסקיים. לפי הדו”ח, העיצוב לא רק מציע שיפורים שוליים עבור העסק; אלא יש לו פוטנציאל להכפיל את צמיחת ההכנסות של החברה. חברת מקינזי מצאה כי ממוצע הגידול השנתי בהכנסות של חברות נמצא בטווח של 3% -6%, אך ההכנסות בחברות המתמקדות בתכנון ועיצוב (ברבע מהנחקרים) גדלו ב- 10% בממוצע. כמו כן, הצמיחה השנתית בסך התשואות לבעלי המניות עמדה על 12 עד 16 אחוזים בחברות בממוצע, לעומת 21 אחוזים בחברות המתמקדות בתכנון ובעיצוב.

עם זאת, בנדיקט שפרד (Sheppard) , שותף במשרד McKinsey Design בלונדון, מזהיר כי חברות שמשתמשות בתהליכי עיצוב ותכנון באופן חלקי בלבד לא בהכרח יראו תוצאות; התגמולים הגדולים ביותר מגיעים לחברות המשקיעות מאוד בתכנון ובעיצוב. תכנון, הוא ממליץ, “תעשה את זה כמו שצריך, או לא תעשה את זה כלל”.

המחקר של מקינזי מצא כמה תחומים ברורים לשיפור: יותר ממחצית החברות שנסקרו במחקר אמרו כי אין להן דרך להעריך או לקבוע יעדים לתפוקה עבור צוותי התכנון שלהם, יותר מ -40% אמרו שהם לא משוחחים עם משתמשי הקצה בזמן שהם מפתחים מוצרים ושירותים, ופחות מ- 5% דיווחו שמנהלי החברה יכולים לקבל החלטות עיצוביות אובייקטיביות, כמו בעת פיתוח מוצרים חדשים.

הדו”ח של חברת מקינזי זיהה ארבעה תחומים שיכולים לסייע לעסקים ליישם בהצלחה אסטרטגיות עיצוב כדי למקסם את צמיחת ההכנסות שלהם:

1. מנהיגות אנליטית – הכוללת מנהלים בכירים המהווים דוגמה אישית ומודדים את ביצועי התכנון באמצעות שיטות עבודה כגון דירוגים של שביעות רצון המשתמשים.
2. שילוב של מעצבים בכל אגפי הארגון, ולא באמצעות מחלקת עיצוב מבודדת.
3. בדיקות רציפות של מוצרים ושירותים, ולמידה ממשתמשי הקצה כדי לשפר ללא הרף את השירות או המוצר.
4. חוויית המשתמש- הכוללת שילוב של עיצוב פיזי, דיגיטלי ושירותי לחוויה מיטבית.

חברת מקנזי נכנסה בהתלהבות לעולם התכנון והעיצוב, כיוון שזיהתה שסוגיות עיצוביות ותכנוניות הופכות מרכזיות יותר ויותר בעבודה מול חברות בשוק הגלובלי. מקינזי רכשה ב- 2015  את חברת העיצוב התעשייתי Lunar (שנה לאחר שזו זכתה בפרס העיצוב הלאומי על עיצוב מוצר מאת המוזיאון הלאומי לעיצוב על שם קופר יואיט) ואת חברת Veryday ב -2016.

המאמר פורסם במקור במגזין Architectural Digest ע”י טים מקהיו

ראשון נובמבר 25, 2018