בלוג עיצוב מוצר

מעוניין בפרטים נוספים?

השאר פרטים ליצירת קשר ונחזור אליך בהקדם


*שם:

Email:

*טלפון:

ההודעה:

חשיבות חווית המשתמש

כאשר מוצר יוצא לשוק הוא חייב להיות פונקציונאלי ובעל יכולות שמישות ראויות ופשוטות, אחרת קהל היעד יתאכזב ממנו, יפסיק לרכוש אותו ויחפש תחליפים ואלטרנטיבות אחרות, נוחות יותר, פשוטות יותר וקלות יותר לתפעול, לתחזוקה או להבנה. זוהי, על קצה המזלג, משמעות חווית המשתמש, עליה כל כך אוהבים לדבר ועליה כל כך אוהבים להתעכב כאשר מבקשים למצוא את נוסחת הפלא לעיצוב מוצר איכותי וליצירת המוצר המושלם והאופטימאלי ביותר. בשפה מקצועית, ותודה לאנשי ליברוס על הסיוע, חווית משתמש נקראת UX ומטרתה לספק תשובה לשאלה עד כמה הלקוח, המשתמש, מתפעל את המערכת הנמצאת מולו בקלות וללא תקלות ובעיות מיוחדות. ככל שהתשובה, כאשר 1 משמעותו בקלות וללא תקלות ו-5 משמעותו היא בקושי רב, קרובה יותר ל-1 כך חווית המשתמש היא טובה יותר, איכותית יותר ועומדת בתו התקן המקצועי הנדרש ממוצר בר קיימא.

תכנון חווית המשתמש של המוצר

באופן מפתיע למדי, חשיבות ההקפדה על חווית המשתמש צריכה להיות קודם כל של המייצרים והמפתחים של המוצרים השונים, ופחות של הלקוחות וקהלי היעד הסופיים, אשר לא תמיד מבינים, בעצמם, מה הם צריכים ולמה הם זקוקים. היכולת המקצועית, של מעצבי המוצרים ושל המפתחים השונים, באה לידי ביטוי בעיקר בממשק שבין צרכי המוצר והשוק לבין צרכי משתמש הקצה, וככל שיש קורלציה רבה יותר בין הצרכים הללו והממשק נוגע ומשתלב, כך סיכויי ההצלחה והפריצה של המוצר בשוק תחרותי ומשוכלל יהיו רבים וגבוהים יותר, וכך יהיה גם קשה יותר להמשיך ולפתח דורות חדשים של מוצרים, אשר יאפילו על המוצר המקורי, אם כי עדיין לא פותח המוצר שאין לו פגם, לקות או צורך בעדכון ובשינוי טכנולוגי מתקדם יותר.

בדיקת חווית המשתמש של המוצר

חשוב להדגיש ולציין כי למרות הרצון, והנטייה לחשוב, כי חווית משתמש וקלות שימוש חד הן, הרי שלא תמיד זה כך ולא תמיד ידידותיות ופשטות תורמות לחוויית המשתמש המצופה. למעשה, שמישות היא חלק מחוויית המשתמש במוצר מוגמר ולא החוויה עצמה, והיא צריכה להיות מרכיב, אחד מיני רבים, בתכנון המוקדם, בהנדסת המוצר ובעיצוב המוגמר והסופי שלו, לפני עלייתו לפס הייצור ולקווים מעשיים. פונקציונאליות, בעולם של אלטרנטיבות ופיתוחים מיידיים ומהירים, בקנה מידה שלא היה כמותו מעולם, היא מדד להצלחה ארוכת טווח ולהכנסות רבות, כך שאסור להתפתות ולחשוב כי אפשר לוותר על שלב זה של פיתוח ותכנון בשל ההוצאה הנוספת הכרוכה בהעסקת איש מקצוע שייעודו שיפור וקידום חוויית המשתמש ובהקצאת משאבים של אנרגיה, זמן וכסף הטמונים בתהליך. התגמול העתידי, בכל מקרה של תהליך בריא, נכון ושקול, הוא גדול עשרות מונים.

לקוח מרוצה

אם כך, עמידה על אפקטיביות, על פונקציונאליות ועל שיפור מתמיד של חווית המשתמש הם בבסיסו של כל מוצר תעשייתי, טכנולוגי או חשמלי בימינו ויש להקפיד ולוודא כי כולם מתקיימים לפני הוצאת המוצר לשוק.

שני ספטמבר 9, 2013