בלוג עיצוב מוצר

מעוניין בפרטים נוספים?

השאר פרטים ליצירת קשר ונחזור אליך בהקדם


*שם:

Email:

*טלפון:

ההודעה:

טכניקות ייצור לעיצוב מוצר – סקירה של ספר

כריס לפטרי, מעצב תעשייתי בעל שם, פרסם בשנת 2007 את ספרו הנודע Making It: Manufacturing Techniques for Product Design. הספר שעוסק בטכניקות ייצור, זכה להצלחה רבה והשנה יצאה לאור המהדורה השלישית של הספר. לרגל ההוצאה המחודשת לאור, מגזין העיצוב Curve מקדיש מאמר לספר שנכתב עבור מעצבי מוצר ותעשייה, ועבור מעצבים באשר הם.

לדברי לפטרי, בעת הזו תעשיית העיצוב בוחנת מחדש רעיונות וכן את שיטות הייצור הישנות, ובמקביל מחפשת אחר אפשרויות ייצור חדשות, אשר עשויות לשנות באופן דרמטי את הדרך בה אנו מייצרים, בוחרים וצורכים את המוצרים שלנו.

למרות החיפוש המתמיד, ולמרות שמוצרים יכולים להיות מיוצרים בדרכים רבות, רוב מעצבי המוצר מכירים רק קומץ של טכניקות. מהדורה מורחבת זו של ספרו של לפטרי (2019) כוללת שישה תהליכי ייצור חדשים, ובסך-הכול מתארת יותר ממאה ועשרים תהליכי ייצור באמצעות דיאגרמות, מחקרי מקרה ותצלומים של תהליכי ייצור. כל תהליך נבחן גם בהיבטים של קיימות והשפעותיו על הסביבה.

הספר מספק הנחיות ברורות עם אמצעים חזותיים כדי לתאר את העקרונות של כל תהליך ייצור ואת הצעדים שננקטו כדי לייצר את הרכיבים. כמו כן הספר מפרט עבור כל תהליך ייצור את היתרונות והחסרונות, הכמויות המומלצות לייצור והעלויות הכרוכות בכך.

לסיכום: הספר במהדורה המעודכנת אמור לתת למעצבים ארגז כלים אל מול שיטות הייצור הרבות, וכך לסייע להם להפוך את הרעיונות שלהם למציאות.

המאמר פורסם במקור מגזין Curve

שלישי יוני 4, 2019