בלוג עיצוב מוצר

מעוניין בפרטים נוספים?

השאר פרטים ליצירת קשר ונחזור אליך בהקדם


*שם:

Email:

*טלפון:

ההודעה:

יזמות היא כלכלת המחר

מה מותר האדם מהבהמה? הרי, בדיוק כמו בעלי החיים השונים בטבע, גם אנחנו נולדים, אוכלים, שותים, ישנים, מתרבים ולבסוף מתים, מי בשיבה טובה ומי מסיבות שונות ומשונות אחרות. ההבדל המרכזיים, והבסיסיים, ביותר, הם ביכולות שלנו להפנים צרכים והתנהגויות, ללמוד להתגבר על מכשולים ולהסתכל קדימה, אל העתיד תוך מציאת סעדים, פתרונות ותשובות לבעיות מבעיות שונות שעלולות לקרום עור וגידים. זוהי, במילה אחת, יזמות והיא זו שבגינה השתלט האדם על כל עולם החי והפך לשליט כדור הארץ.

יזמות

כל ההקדמה הזו אינה לצורך מליצה או התפארות בכוחנו על שאר החיות, היצורים והטבע, אלא באה במטרה להראות עד כמה חשובה היזמות, ועד כמה משמעותית הסקרנות הטבעית הקיימת בנו על מנת לקדם את האנושות, להוביל אותה למחוזות חדשים ולהמשיך ולהתפתח תוך התייעלות מתמדת, הדרושה לנו על מנת לעמוד בצרכים משתנים ובלחצים חדשים הבאים עם הקדמה ועם המודרניזציה.

סקרנות

כל אדם, בבסיסו, הוא יזם. המוח שלנו פועל מרגע לידתנו ללא הרף למציאת פתרונות לקשיים, למעבר על מכשולים ולחיפוש אחר דרכים להשגת מטרות. זוהי יזמות לכל עניין ודבר וכאשר מבקשים ליזום פרויקט או מעשה שתכליתם שיפור מצבם של אנשים אחרים, הרי שאז כבר מדובר על יזמות בעלת ממד ציבורי ועסקי, שלה נדרשות תכונות נוספות כמו יכולת ביצוע, כריזמה, תכנון אסטרטגי וכמובן משאבים כלכליים נרחבים, בהתאם לאופי היזמות והיקפה הנדרש והייעודי.

על יזמים להתגבר על מכשולים שונים

בעבר, היה פשוט להוציא יזמות מן הכוח אל הפועל ומכיוון שכמעט כל דבר שנהגה, תוכנן והומצא היה חדש אז האפקט של היזמות היה אפקט משמעותי ופומבי יותר. היום, כאשר עיקר, או מירב, הפטנטים באים לשפר מוצר קיים או להרחיב תחום שכבר יש בו מוצרים ואלטרנטיבות, קשה מאוד לפרוץ שוק חדש ולהגיע לממדים שיהפכו את היזמות ואת המוצר לכדאיים עבור בעליהם, בדיוק פה נכנסת המומחיות שלנו, ליברוס, כסטודיו לעיצוב תעשייתי הפועל על פי עקרון ה-One Stop Shop, דהיינו, כל תהליכי בדיקת הכדאיות, התכנון, העיצוב, חקר השוק ויצירת האבטיפוס הראשוני נעשים אצלנו וכך קל יותר ליזם, ולנו, לבחון את מצב המוצר בהתאם לשוק שלו, לראות ולמצוא כשלים מובנים ומתפתחים, ולהכין את המצגת ואת אב הטיפוס בצורה האידיאלית, המיטבית והאפקטיבית ביותר גם לצרכי הצגתה למשקיעים פוטנציאליים וגם לצורך הגשתה לרישום הפטנט.

ליברוס מלווים אותך בתהליך

תקצר היריעה, במסגרת מאמר זה, לפרט על כל תועלות הגישה של פניה לגורם שיוכל ללוות את היזם מראשית דרכו, ממש משלב החזון והאידיאה, המשך בתהליך התכנון והירידה לכל פרט ולכל הדקויות הטכניות והפרוצדוראליות וכלה בתהליך היצירה עצמו והעלייה על פס הייצור בשעה טובה ומוצלחת, אך מתוך ניסיון של שנים רבות, בהן פיתחה ליברוס מאות ואלפי מוצרים תעשייתיים לכל השווקים החשובים והמרכזיים, אין ספק כי הדבר יעיל יותר מכל תהליך ודרך אחרים, שאולי זולים יותר באופן מיידי ונקודתי אך עולים הרבה יותר במצטבר ובדיעבד.

היזמות לעולם לא נרדמת ולעולם לא שוקטת על שמריה. מתחת לפני השטח צומח כבר הדור הבא של מוצרי הצריכה, הפנאי, התקשורת והטכנולוגיה, מיליוני רעיונות מתחוללים בראשם של מיליוני אנשים בכל רחבי העולם בכל רגע נתון ואלפים מהם יהפכו, בתוך זמן קצר, למציאות קיימת, ממשית ונוכחת בחיינו, האם גם אתם רוצים ויכולים להיות חלק מזה? התשובה היא, ללא ספק, כן כי זה הטבע האנושי, הדבר שטבוע בתוך כל אחד ובתוך כל אחת מאיתנו ואנחנו, בליברוס, נשמח להיות אתכם לכל אורך הדרך ולהגשים, ביחד, את החלום.

קרדיט על התמונה השלישית: zenobia_joy

ראשון ספטמבר 29, 2013