בלוג עיצוב מוצר

מעוניין בפרטים נוספים?

השאר פרטים ליצירת קשר ונחזור אליך בהקדם


*שם:

Email:

*טלפון:

ההודעה:

עיקרי וועידת “Mind the Product” לונדון 2017

מרטין אריקסון מייסד שותף של הוועידה, טען בנאום הפתיחה שלו כי ניהול מוצר אינו עוסק בניהול של מוצרים אלא בניהול של אנשים. לדבריו, בכדי להבטיח את הצלחת המוצר יש צורך בשיתוף פעולה של אנשים המגיעים מדיסציפלינות שונות, ושלכל אחד בצוות תהיה תחושת שותפות בבניית המוצר.

בוועידה נשאו את דברם אישים שונים מתחום ניהול המוצר.

מעצב המוצר הבכיר ג’ק קנאפ מחבר רב המכר “Sprint” הציג את תהליך התכנון המהיר שבמסגרתו צוות קטן ומחויב יכול להגיע לתוצאות במהירות רבה יותר, לחסוך זמן וכסף ואף ליצור מוצרים טובים יותר. בלייד קוטלי מנהל אסטרטגי בחברת Sonos, הציג את חשיבותה של ה”חוויה המרכזית” של המשתמש. לדבריו, על מנת לאפשר חדשנות, יש להתמקד ב”חוויה המרכזית”- הדבר שהמשתמשים לא יכולים להסתדר בלעדיו, ושבהיעדרו הם לא ירצו את המוצר או השירות אלא אם כן הוא יכלול את זה.

מאמנת גילוי המוצר, תרזה טורס דיברה על הצורך להשוות בין רעיונות ופתרונות באמצעות “עץ פתרון ההזדמנויות”. העץ הוא אמצעי חזותי שמסייע בבחינה של מגוון הזדמנויות ומיקוד האנרגיות של הצוות במקום מסוים. העץ מאפשר שקיפות ומעורבות מלאה של כל הצוות בהחלטות שנעשו ובפתרונות שנבדקו. ג’יין אוסטין , מנהלת עיצוב בחברת ההדפסה Moo, טענה שעיצוב איכותי של מוצרים דיגיטליים הוא תוצר של נקודות מבט שונות ולא של מעצב גאון אחד. בהמשך לכך נשא דברים מחבר רבי המכר סקוט ברקון (Berkun) שטען כי כל אחד יכול להיות יצירתי ולמצוא פתרונות יצירתיים לבעיות. למעשה, כאשר מתמודדים עם פתרון בעיה קשה, יצירתיות היא דבר בלתי נמנע. לכן על המנהלים ליצור מרחב בטוח שבו היצירתיות יכולה לקרות.

אמבר קייס (Case) חוקרת אורחת במכון הטכנולוגי של מסצ’וסטס (MIT), הציגה את עקרונות ה- “Calm Technology”, לפיהם הטכנולוגיה צריכה לעבוד לצדנו במקום להשתלט על חיינו. למשל, היא הציעה, נסו לשים את הטלפון על מצב טיסה כברירת מחדל, להשתמש בו רק כאשר צריך ולא לאפשר הפרעה של המכשיר כל הזמן. כן השתתפה בכנס שרה נלסון (Nelson) מעצבת תכנית מ- IBM Studios אשר דיברה על האופן שבו חלל העבודה משפיע על התרבות והאווירה במקום העבודה.

עוד נשאו דברים: ג’וש קלארק, אשר דיבר בין היתר על אינטארקציה נכונה בין האדם למכונות, ועל עקרונות של פיתוח מוצר בהתייחס לנושא זה. לאה היקמן התייחסה לתחום של בניית צוותי עבודה ופיתוח. ובארי אוריילי (O’Reilly) הרצה בין היתר על תרבות ניהולית נכונה בארגונים.

לסיכום, טוען אריקסון כי בסופו של דבר מוצרים טובים באים מאנשים טובים אשר עובדים בשיתוף פעולה.

הכתבה פורסמה במקור ע”י מרטין אריקסון באתר MindTheProduct

רביעי נובמבר 22, 2017