בלוג עיצוב מוצר

מעוניין בפרטים נוספים?

השאר פרטים ליצירת קשר ונחזור אליך בהקדם


*שם:

Email:

*טלפון:

ההודעה:

עם הדפסת תלת מימד- העתיד כבר כאן

תארו לכם מצב שבו יש לכם רעיון מדהים לאיזה מוצר או מכשיר, אתם ניגשים למחשב, מאיירים את המוצר הזה ופשוט מדפיסים אותו בתלת מימד, עם נפח, עם אורך ועם רוחב, המתאימים בדיוק לפרופורציות שעליהן חשבתם? האמת היא שהמצב הזה הוא כבר לא היפותטי ולא פרי הדמיון הפרוע בלבד, אלא מצג שריר וקיים, כיום בקרב אנשי מקצוע המתמחים בעיצוב מוצר ובתכנון מוצר, דוגמת אנשי חברת ליברוס, למשל, אך לא ירחק היום שבו כל אחד ואחת, בעזרת המחשב הביתי שלו וכמה תוכנות נגישות וזולות, יוכל לקחת חלק בתהליך המדהים והמופלא של עיצוב מוצר מהמסד ועד לטפחות, מהבסיס התיאורטי והרעיוני ועד לשלב המימוש והפיתוח של האב טיפוס הראשוני.

עיצוב מוצר באמצעות מחשב

היתרון הבולט ביותר, וכמובן גם הברור ביותר, של הדפסת תלת מימד, הוא האפשרות להמחיש ולראות, מוקדם ככל הניתן, כיצד ייראה המוצר הסופי וכיצד יעמוד בדרישות הסף של היצרן, ומעל הכל, של לקוח הקצה הפוטנציאלי והרלוונטי. באמצעות הדפסת תלת מימד אפשר לגלות כשלים ובעיות אפשריות עוד בשלב התכנון והעיצוב ולהתגבר עליהם ללא צורך בבזבוז משאבים, אנרגיה וזמן, באמצעות תוכנת ההדמיה הממוחשבת כך שבעת ההדפסה, ייצא המוצר המדויק ביותר, האיכותי ביותר והראוי ביותר להמשך תהליך הפיתוח והייצור.

מדפסת תלת מימד בפעולה

אין ספק כי הדפסת תלת מימד היא מבשרת העתיד הטכנולוגי וככל שיותר ויותר מוצרים, אובייקטים תעשייתיים ופריטים מהם נדרשות פונקציות מדויקות וספציפיות ייעזרו בטכנולוגיה הזו, כך הפתרונות שיוצעו לשוק הלקוחות יהיו פתרונות איכותיים יותר, יעילים יותר ופונקציונאליים יותר, וכאשר אנו מדברים על עתיד, הרי שבדיוק לכך הכוונה- יכולות מגוונות יותר, איכויות גבוהות יותר ושמישות רבה יותר לאורך זמן במצב אידיאלי.

בעזרת הדפסת תלת מימד, ובכלל, בעזרת עיצוב מוצרים בשיטה מתקדמת ומודרנית, יהיה קל יותר למעצבי המוצרים, ליזמים ולמהנדסי מוצר לפתח, עוד בשלבי התכנון והעיצוב המוקדמים והראשוניים, כבר רעיונות ואופציות להמשך פיתוח ולהרחבה עתידית של המוצר, וכאשר הוא כבר קיים על גבי המחשב הרי שכל שינוי, שיפור או שדרוג שלו יכול להיעשות בצורה סטרילית, נקייה, ברורה ומדויקת, כך שגם ההתקדמות הטכנולוגית, המדעית והמחקרית הופכת למהירה וליעילה יותר ויותר.

ליטוש והקפדה על הפרטים הקטנים בעיצוב המוצר

רכישת מדפסת תלת מימד, כיום, היא עדיין לא בטווח הקנייה של “האדם הפשוט” ועלותה אלפי דולרים, כך שעיקר השימוש בה הוא, נכון להיום, נעשה על ידי גופים מקצועיים, מחקריים, טכנולוגיים ומדעיים, הזקוקים לה לשם עיצוב מוצרים וניתוחים טכנולוגיים תעשייתיים, אך, כפי שכבר ציינו, לא רחוק היום שבו, עקב הגידול בביקוש יורחב ההיצע והשוק הפרטי ייחשף לאיכויות חדשות, ליכולות בלתי מוגבלות ולהדפסת תלת מימד, שהיא העתיד של התעשייה העולמית.

שני אוגוסט 5, 2013