בלוג עיצוב מוצר

מעוניין בפרטים נוספים?

השאר פרטים ליצירת קשר ונחזור אליך בהקדם


*שם:

Email:

*טלפון:

ההודעה:

פיתוח מוצר – מרעיון למוצר על המדף

חלק מהיופי בלידת תינוק הוא ראיית התהליך כולו, מרגע הבשורה ועד לרגע הלידה, אז התוצאה קורמת עור וגידים והופכת ליצור חי, אנושי ונושם. אפשר לומר את אותו הדבר, להבדיל את ההבדלות הנדרשות כמובן, על מוצר או על פריט כלשהו שיוצא לשוק והופך לנחלת הכלל.

פיתוח רעיון למוצר

כל מוצר מתחיל ברעיון שעולה במוחו של ממציא, יזם או מפתח כלשהו, ולא משנה אם המדובר במוצר טכנולוגי, תעשייתי או אחר והוא עובר מספר שלבים מודולאריים הכרחיים עד שהוא הופך מרעיון תיאורטי למשהו מעשי וקיים, שלבים שמטרתם לעצב את הרעיון מבחינה פונקציונאלית וגם מבחינה חזותית ומסחרית, כך שכל המעטפת תהיה ראויה ליציאה לשוק הספציפי הייעודי בתור מוצר חדש, מסקרן ומוצלח.

בעולם, כמובן, ישנם גורמים רבים וחברות רבות הפועלים בתחום של פיתוח מוצר ושל תהליכי פיתוח מוצר, וזאת בשל השווקים העצומים והאפשרויות הכמעט בלתי מוגבלות להגיע לקהלים ולמוקדי מכירות של מיליוני צרכנים. בארץ, לעומת זאת, ישנן מספר מועט של חברות כאלו ואחת מהן היא חברת סינרג’י הממוקמת בנתניה ומסייעת, מזה שנים ארוכות, למאות ויותר יזמים, ממציאים ומפתחי רעיונות תעשייתיים להפוך את המחשבה לבר קיימא ואת האידיאה למציאות באמצעות הכוונה נכונה, הדרכה ובניית מודול עבודה מסודר, מאורגן ושיטתי החל ממחקר מקדים ואפיון המוצר ועד ליצירת מודל, אבטיפוס, ראשוני לשם הצגתו למשקיעים פוטנציאליים.

מוצר על המדף

הדרך למדף המוצרים בשווקים הגדולים אינה דרך קלה ופשוטה, והמדרגות הולכות ונהיות תלולות ומורכבות יותר משלב אחד למשנהו. היכולת להעריך ולאמוד הצלחת קונספט או מוצר כבר מתחילת הדרך אינה יכולת זניחה או שולית ולבד מההשלכות הכספיות, הלא מבוטלות, הקשורות לתהליכי אפיון, פיתוח וייצור המוצר על פס ייצור ייעודי, אסור לשכוח גם את השלכות הזמן ואת ההשלכות המנטאליות הכרוכות בעבודה מאומצת שבסופה כישלון. אנשי מקצוע מיומנים, הבקיאים בהכרת שוק המוצרים התעשייתיים ובצרכיו המשתנים, יכולים לעשות זאת בצורה האחראית, הנכונה והמקצועית ביותר, כך שגם הדרך תהיה פחות תלולה ויותר סלולה. באופן מסורתי, ועוד לא הוכח כי ישנה צורה טובה יותר בתהליך פיתוח מוצר, קיימים שישה שלבים הכרחיים, הנבנים מתוך השלבים הקודמים להם, והם:

  • מחקר ואפיון המוצר
  • תכנון הנדסי
  • עיצוב תעשייתי ובחירת חומרים איכותיים
  • עיצוב קונספט ויצירת אב טיפוס
  • הדמיות תלת מימדיות
  • ייצור מודל ראשוני

מעבר לעובדה כי כל שלב הוא משמעותי לשם התקדמות לשלב הבא, חשוב לתת דגש גם למעטפת החיצונית, הויזואלית, של המוצר גם מבחינת אריזה וגם מבחינת המראה שלו עצמו, כי בהרבה תחומים העין היא זו שקונה את המוצר לפני כל דבר אחר. תהליך פיתוח מוצר הוא תהליך שחייב להיות מאורגן, מדויק ומסודר ואי אפשר לכופף בו פינות. בהצלחה.

שלישי יוני 4, 2013