בלוג עיצוב מוצר

מעוניין בפרטים נוספים?

השאר פרטים ליצירת קשר ונחזור אליך בהקדם


*שם:

Email:

*טלפון:

ההודעה:

שבוע העיצוב במילאנו מציג 5 מגמות חדשות בעולם העיצוב

לפני כשבועיים הסתיים שבוע העיצוב של מילאנו. אם בעבר אירוע העיצוב החשוב הזה התמקד ברהיטים ועיצוב הבית, באירוע האחרון אפשר היה לזהות שינוי ברור לכיוון של שימוש בטכנולוגיה, הבנת האחריות של המעצב להשפעות סביבתיות של המוצר, ויצירת חווית משתמש. מגזין העיצוב התעשייתי Core77 מסכם חמש מגמות מובהקות כפי שבאו לידי ביטוי בשבוע העיצוב במילאנו:

חיבור טבעי בין עיצוב לטכנולוגיה

בתערוכה, הטכנולוגיה שונה מהקלישאות הקרות, המרוחקות של המדע הבדיוני, אלא מראה כיצד ניתן להשתמש בטכנולוגיה כדרך להבין טוב יותר את עצמנו.
הטכנולוגיה יכולה לבחון את התגובות של הלקוח הפוטנציאלי לעיצוב (למשל, חברת גוגל שבוחנת תגובות פיזיולוגיות של הלקוח לעיצוב ולמוצר) ולהשפיע על תהליך התכנון בכל קנה מידה, בין אם זה לנהל מחקר משתמש לפני עיצוב כיסא חדש או אפילו לעצב מחדש את הבית על סמך מה שהכי נוח ללקוח.

“עבודת יד” על ידי טכנולוגיה

השנה, שבוע העיצוב התמקד פחות בעיצוב בעבודת יד, ושם דגש על האפשרויות החדשות שמציע העיצוב הגנרטיבי ותהליכים מתוצרת מכונה – במיוחד כשמדובר ברהיטים המיוצרים במכונה אך נראים כאילו נעשו בעבודת יד. אולי זה משום שאנשים הפסיקו לשייך רהיטים יוקרתיים לפריטים המיוצרים בעבודת יד, או משום שחברות גדולות מעוניינות למכור מוצרים רבים ככל האפשר – כך או כך, האירוע שם דגש על טכנולוגיה שלא רק מחליפה פעולות מכניות, אלא גם פעולות קוגניטיביות, ומייצרת באמצעות בינה מלאכותית תהליך אוטומטי של ״מציאת צורה״. זהו במידה רבה העתיד של תעשיית רהיטי היוקרה.

עיצוב בר קיימא

מעצבים רבים במהלך שבוע העיצוב של מילאנו שמו דגש רב יותר על נושא הקיימות כולל חקר חומרים, עיצוב מחומרים ממחוזרים, והיבטים של מחזור חיי מוצר על מנת להטיב ו לשמור על כדור הארץ.

נוכחות גוברת של תאגידים

בתערוכה האחרונה הבחנו בנוכחות רבה יותר של תאגידים גדולים (כגון ימאהה וסוני), אשר מבקשים להשפיע על הטכנולוגיה והעיצוב בעתיד.
הנוכחות של ענקיות טכנולוגיות בתערוכה מעידה על החשיבות ההולכת וגוברת של עיצוב במגזר העסקי והמסחרי.

אינסטגרם- חלק מהחוויה?

ניכר היה בשבוע התערוכה שבעוד שחלק מהמציגים כיוונו ועיצבו את חלל התצוגה שלהם כך שיקרוץ למבקרים חובבי צילום ואינסטגרם, חלק מהמעצבים ומהחברות, בהן google space, נקטו בגישה ההפוכה, וביקשו מהמבקרים לזנוח לרגע את הפלאפון ולחוות את הביקור ללא תיווך של מצלמה.

המאמר פורסם במקור מגזין Core77 ע”י Emily Engle

ראשון אפריל 28, 2019