בלוג עיצוב מוצר

מעוניין בפרטים נוספים?

השאר פרטים ליצירת קשר ונחזור אליך בהקדם


*שם:

Email:

*טלפון:

ההודעה:

10 הרגלים למנהיגות עיצובית יעילה

ג’יי פטרס (Peters), יועץ למנהיגות עיצובית וחדשנות טוען במאמרו כי על מנת להבטיח ניהול יעיל של תהליך, על מנהל העיצוב ליצור סביבת עבודה שתאפשר תכנון וחדשנות, תקשורת בין מעצבים, והגדרה ברורה של התפקידים והאחריות בצוות. כיצד ניתן להעצים את הצוות שלך וליצור עבורם סביבת עבודה יעילה יותר? הנה כמה המלצות שפטרס מציע לאמץ:

1. יצירת סביבה מטפחת ויצירתית – לעתים קרובות, יציאה ממקום העבודה יכולה להגביר את הפרודוקטיביות באמצעות שבירת ערוצי התקשורת הרגילים בצוות (על ידי) חשיפה לתשומות חושיות חדשות.

2. יצירת כלי תקשורת אפקטיביים – על מנת לאפשר יצירתיות יש צורך בפתיחות, שיח, שיתוף רעיונות ויכולת לראות את המשימה מזוויות רבות. יש לוודא שכלי התקשורת העומדים לרשותך מאפשרים אינטראקציה מסוג זה.

3. הכר את הצוות שלך – מנהל צוות עיצוב מוצלח צריך לדעת מה האנשים שלו מסוגלים לייצר ולתכנן, כיצד הם מתייחסים לעמיתיהם, איך הם מגיבים ללחץ וכיצד הם מעבדים מידע חדש.

4. תן למעצבים לעצב – אפשר למעצבים להתמקד בעיצוב, וחסוך מהם מעורבות בתהליכים שאינם רלוונטיים להם.

5. קבע יעדים לאיכות וחדשנות בעיצוב – מתן הגדרה ברורה של היקף הפרויקט והתוצרים, תאפשר לצוות העיצוב שלך להגיע רחוק ככל שיידרש, וכן תאפשר להם לסיים את העבודה במועד.

6. תהליך התכנון חוזר על עצמו – אין צורך להמציא את תהליך העיצוב בכל פרויקט מחדש אלא לאפשר לצוות לעבוד עם תהליך מובנה ומוכר. בכך ייחסך זמן רב בתהליך העבודה.

7. בניית הצוות הנכון – הגדרה יעילה של התפקידים, בנייה של צוות רב תחומי וגיוס מוצלח של עובדים עשויים לעשות את ההבדל.

8. הגדרת הערך העיצובי – מטרות העל של החברה צריכות להשתקף בתהליך העיצוב. כך התוצר יביא לידי ביטוי את ערכי החברה ולכן יהיה שווה את ההשקעה במוצר.

9. עיצוב טוב לוקח זמן – יש להקצות מספיק זמן על מנת לאפשר עיצוב מוצלח של מוצר.

10. לדעת מתי לשחרר – לאחר שכינסת את הצוות, דנתם במוצר והגדרת יעדים לתהליך העיצוב, זה הזמן לתת לצוות שלך לעבוד באופן עצמאי והם כבר יבצעו את העבודה על הצד הטוב ביותר.

בהמשך להמלצות אלה, טוען פטרס לסיכום כי ניהול ומנהיגות מוצלחים יכולים לשנות את העולם, הן מנקודת מבטו של היזם והן מנקודת מבטו של הצרכן.

תורגם מהמאמר המקורי 10 Habits of Effective Design Leaders שפורסם ע”י ג’יי פטרס ב-Linkedin Pulse.

ראשון דצמבר 17, 2017