בלוג עיצוב מוצר

מעוניין בפרטים נוספים?

השאר פרטים ליצירת קשר ונחזור אליך בהקדם


*שם:

Email:

*טלפון:

ההודעה:

4 דרכים אפשריות לתהליך העיצוב: תיאוריות ומציאות

יסוד חשוב בבניית אסטרטגיה עיצובית הוא הסברת “תהליך התכנון” – השיטות והכלים של המעצב לפיתוח רעיונות למוצרים ושירותים חדשים באמצעות מפת דרכים מוגדרת. הסיבה שכל כך הרבה אנשים מתעניינים בתהליך התכנון (בניגוד לתהליכים אחרים של ניהול פרויקטים) היא שמעצבים מכירים כבר זמן רב את הרעיון של תיעול הרעיונות היצירתיים לתוצרים מסחריים מובנים יותר.

אולם אנשים שאינם מעצבים, ובהם אנשי עסקים רבים, אינם מכירים בכך שלמעצבים יש שיטות עבודה, והם חווים את תהליך התכנון כך: ספר למעצב את הרעיון שלך, המתן מספר שבועות בזמן שהמעצב עושה את עבודתו, קבל את הפתרון בחזרה, וצפה שזה יעבוד.

תהליך עיצוב - דרך 1

התהליך הזה נראה פשוט, אבל הוא אינו תהליך נכון. תהליך עיצוב מוצלח הוא מורכב יותר. התהליך דורש זמן, כסף ומחויבות רבים יותר מכפי שרוב האנשים מוכנים לכך. תהליך עיצוב טוב אינו מבוסס על קסם כלשהו שהופך רעיון לפתרון. הוא מבוסס על שלבים רבים של פיתוח, הערכה, חזרה, יצירת אב טיפוס ובדיקות לפני שהמוצר או השירות הסופי מוכן להפעלה.

לכן, התרשים השני של תהליך העיצוב מבטא את השלבים הרבים של עיצוב המוצר, והוא כולל התקדמות ליניארית אך גם “חזרה לאחור” כאשר נושאים מתפתחים ומתגלים ממצאים חדשים תוך כדי עבודה.

תהליך עיצוב מוצר - דרך 2

השלב של “חזרה לאחור” או הקלעות ל”לופ” מתסכל את הלקוחות, שחשים כי התהליך אינו מתקדם באופן משביע רצון, אלא נסוג לאחור. הלקוחות אף נוטים להאשים את המעצב בחוסר מקצועיות. אולם, כבר בתחילת הפרויקט יש ליידע את הלקוחות כי זהו חלק נורמלי וחשוב מאוד בתהליך היצירה. השלב הזה עשוי להביא פתרון טוב יותר ולמנוע מהלקוחות את הכישלון הצפוי כתוצאה מתהליך תכנוני שבו אין בדיקה ובקרה על העיצוב הראשון שהוצע.

לשם כך נחוץ למעצב תרשים של תהליך העיצוב. התרשים מפרט כל שלב ואת המשימות המרכזיות או הציפיות לאורך כל התהליך ממש מההתחלה – ובכך מפחית את אלמנט “ההפתעה” של הלקוח.

דרך נוספת לתיאור תהליך העיצוב ללקוח היא באמצעות תרשים “יהלום כפול” שנוצר על ידי מועצת העיצוב (Design Council) בבריטניה. וכולל ארבעה עקרונות פשוטים של תהליך העיצוב: לגלות, להגדיר, לפתח, להעביר. (Discover, Define, Develop, Deliver).

תהליך עיצוב מוצר - שיטת היהילום

תרשים זה מחזיר אותנו לגישה פשוטה יותר של ארבעה שלבים, כאמור, ומתאר שני היבטים חשובים:

  1. איתור, בחינה והתמודדות עם הבעיות הם חלק חשוב בתהליך, ונחוצים על מנת להשיג פריצת דרך בפיתוח המוצר.
  2. תחילה יש להעלות ולבחון רעיונות ואפשרויות יצירתיות ורק אז להתמקד ברעיונות מסוימים. התעלמות מהאפשרויות תצמצם את מידת ההצלחה וההתקדמות.

ואולם במבחן המציאות, תהליך העיצוב נראה דומה יותר לתרשים של דמיאן ניומן (Newman).

תהליך עיצוב מוצר - אי-וודאות

השלב הראשוני בתהליך העיצוב- שלב המחקר, נראה בלתי מבוקר, אקראי וכאוטי. היעדר מבנה, שקיפות ועלויות בלתי מבוקרות הם דברים שעלולים להדאיג כל איש עסקים רציונאלי. אך כל מעצב יזהה כי זהו ייצוג אמין ומציאותי יותר של תהליך היצירה.

יתרה מזו, על מנת להבטיח חדשנות ופריצת דרך, הכאוס היצירתי הזה בתחילת התהליך נחוץ להצלחת העיצוב.

לסיכום: תרשים מוגדר של תהליך העבודה הוא הכרחי בתחילת העבודה. בכדי להבטיח תיאום ציפיות בין הלקוח למעצב לגבי תהליך העיצוב, על המעצבים להניח שהלקוח אינו מכיר את התהליך ואינו יודע בהכרח למה לצפות בהמשך הפרויקט. ואילו ללקוחות מומלץ להמשיך בפרויקט רק לאחר שיוודאו שכל שלבי התהליך ברורים להם.

המאמר “Design process four ways: theories and realities” נכתב ופורסם במקור ע”י Lynne Elvins במגזין the pulse ב-Linkedin.

ראשון ספטמבר 2, 2018