בלוג עיצוב מוצר

מעוניין בפרטים נוספים?

השאר פרטים ליצירת קשר ונחזור אליך בהקדם


*שם:

Email:

*טלפון:

ההודעה:

4 שלבים בתהליך חשיבה עיצובית

מאטס גאג’נבל, Gejnevall, מתייחס במאמרו לארבעה שלבים בתהליך של חשיבה עיצובית.

השלב הראשון מתבסס על הבנת הבעיה או ההזדמנות. בתיעוד ניתן לציין בקצרה את התובנות, ולכלול בו את האילוצים בפרויקט, את נקודות הציון ואמות המידה שבאמצעותם ניתן להעריך את ההתקדמות, וכן את מערך המטרות שיש להשיג.

השלב השני בחשיבה עיצובית הוא פירוק הבעיה/הזדמנות למרכיבים קטנים יותר. הדבר נעשה על ידי ניתוח הבעיה/הזדמנות באמצעות צורות חשיבה מגוונות של בעלי עניין אשר מייצגים היבטים שונים. התוצאה המתקבלת היא הבנה טובה יותר של הבעיה/הזדמנות על כל היבטיה.

השלב השלישי הוא חיבור של הבנה זו אל פתרונות אפשריים, זאת באמצעות הגדרת חלופות אפשריות לפתרון הבעיה. לאחר מכן יש לבחון ולהעריך שוב ושוב את החלופות עד למציאת הפתרון הטוב ביותר.

השלב הרביעי הוא יישום. זהו השלב שבו הפתרונות הטובים ביותר שנוצרו הופכים למשהו קונקרטי. הליבה של תהליך היישום הוא אב הטיפוס, כלומר: הפיכת פתרונות למוצרים ושירותים בפועל, כאשר אב הטיפוס נבדק, משוכפל ומשופר.

פרויקטים עשויים לשוב באופן חוזר ונשנה לשלבים קודמים בתהליך, זאת על מנת שהצוות יוכל לחדד את הרעיונות שלו ולבחון כיוונים חדשים.

מאטס גאג’נבל Gejnevall משוודיה הוא יועץ לטכנולוגיות ושרותי מידע. במאמרו הוא כותב על חשיבה עיצובית גם בהקשר של ארכיטקטורה ארגונית (TOGAF) . המאמר פורסם במקור ב-Linkedin Pulse.

ראשון אפריל 22, 2018