בלוג עיצוב מוצר

מעוניין בפרטים נוספים?

השאר פרטים ליצירת קשר ונחזור אליך בהקדם


*שם:

Email:

*טלפון:

ההודעה:

5 דרכים לעצב מוצרים שלקוחות אוהבים

“עיצוב אמפתי” (Empathic Design) הוא זרם חדש יחסית בעיצוב תעשייתי. על פי גישה זו המעצב מכיר במגבלותיו ובעיותיו של המשתמש, ודרך הזדהות עמו והבנת מצבו, המעצב מציע עיצוב של מוצר שינסה לענות על הבעיות הללו.

דורות’י לאונרד, פרופ’ אמריטוס בבית הספר למנהל עסקים בהרווארד והיועצת הראשית של חברת הייעוץ לאונרד-ברטון, כותבת על חמישה דרכים להבטיח “עיצוב אמפתי”.

דרך אחת היא עיצוב באמצעות המשתמש עצמו, שנתקל במוצר שלא עונה על צרכיו ומעצב אותו על בסיס הידע האישי שלו נוכח השימוש במוצר ועל הבסיס היכולת שלו לחזות אפשרויות חדשות עבור מוצר זה. פרופ’ לאונרד מציינת כדוגמא את הנער בן ה-16 שאהב לרכב על אופניו, אך התקשה לשאת את תרמילו העמוס מוצרים על האופניים. הנער ייצר בעצמו ציוד שיוכל לשאת מוצרים על האופניים ובהמשך אף הקים את חברת Osprey אשר מעצבת ומייצרת כל מיני תיקים וחבילות, עם תכונות ידידותיות למשתמש.

דרך שניה ומוכרת היטב להשגת אותה תוצאה היא באמצעות מחקר אתנוגרפי – ביצוע מחקר ולמידה של התנהגות המשתמשים הפוטנציאליים או הקיימים, ואכן חברות עיצוב משתמשות בשיטה זו על מנת לעצב מוצר בפרויקטים רבים.

עם זאת, במחקר שנערך לאחרונה במספר חברות אדריכלות, פרופ’ לאונרד מצאה כי ישנן שלוש דרכים נוספות, מוכרות פחות, של השגת עיצוב אמפתי.

אחת הגישות היא אימוץ זמני של תפקיד המשתמש. לדוגמא, מעצבת שהייתה מעוניינת להבין את החוויה של החולה ומשפחתו בעת שהייתם בחדר מיון בבית החולים העמידה פנים שנפצעה. אחת המסקנות שלה מהניסוי שערכה הייתה הצורך לתכנן מחדש את האופן שבו האחיות ניהלו את חלוקת הקשב אל מול המטופלים. סימולציות כאלה יכולות להציע תובנות עשירות לשיפור.

דרך נוספת לעיצוב אמפתי היא התעמקות בתרבות של הצרכן או הלקוח, כך שאפשר יהיה לבחון את אתגר העיצוב דרך נקודת מבט חדשה ובאופן אינטואיטיבי. פרופ’ לאונרד מציינת כדוגמא את האדריכלית הקתולית שלצורך עיצוב בית כנסת התעמקה ביהדות, וכך יכלה להציע ללקוחותיה עיצוב שהולם את צורכיהם.

דרך אחרונה להשיג עיצוב אמפתי היא באמצעות בחינת חפץ מלאכותי שיהווה אב טיפוס פיזי מקביל או משופר. כשם ששרטוטים ודגמים מתחברים לדמיונם של המשתמשים וחושפים תשוקות רדומות, כך גם מטאפורה או אנלוגיה מעשויות להעלות רעיונות. לדוגמא, כאשר הוטל על מתכננים ליצור “מרחב יצרני” שיעודד שיתוף פעולה, זרימה חופשית של רעיונות ותחומי עבודה גמישים, ואשר יתאים באופן טבעי לסביבה הכפרית, מנהל התכנון הציע אסם של טבק כארכיטיפ קונספטואלי. על ידי הזמנת כל המתכננים לסיעור מוחות על תכונות שיחקרו או ישתנו מארכיטיפ זה, הצוות יכול היה להגיע לעיצוב חדשני יותר, ידידותי יותר ואמפתי.

המשותף לכל חמש השיטות שהוצגו לעיצוב אמפתי:

  • שימת דגש על בירור הצרכים והרצונות של הלקוח שאינם מוגדרים תמיד, במטרה לבצע את העבודה באופן יצירתי.
  • הסתכלות על העולם דרך עיניו של הלקוח. כמובן, לעיתים קרובות ישנן קבוצות שונות של משתמשים, שסדרי העדיפויות שלהם שונים ויש לנהל משא ומתן ולהגיע לפשרה כוללת.
  • קיומו של קשר רגשי בין העיצוב לבין המשתמשים. בהגדרה, אמפתיה כוללת רגש – קשר שהוא מעבר לשביעות רצון מהמוצר.

כל הדוגמאות שהוצגו כאן, הציוד לאופניים, חדר המיון, בית הכנסת, מרחב היצירה – כולם דוגמאות של עיצוב אמפתי. אך המעצבים שלהם השתמשו באסטרטגיות שונות כדי להיכנס למוחם של המשתמשים הסופיים.

המאמר פורסם במקור ב-HBR ע”י דורות’י לאונרד

רביעי מאי 23, 2018