מעוניין בפרטים נוספים?

השאר פרטים ליצירת קשר ונחזור אליך בהקדם


*שם:

Email:

*טלפון:

ההודעה:

התפיסה ושיטת העבודה

אברהם לינקולן אמר “אם הייתי צריך לחטוב עצים במשך שמונה שעות, שש שעות הייתי משחיז את הגרזן, ושעתיים חוטב”…
זו גם תפיסת עולמנו ושיטת העבודה שלנו בפיתוח מוצר.

ארבעת השלבים:

קיימים ארבעה שלבים מרכזיים בתהליך לידתו של מוצר: תיכנון, פיתוח, עיצוב וייצור. הניסיון מלמד – ככל שאנחנו משקיעים יותר בשלב תכנון המוצר כך שלושת השלבים הבאים יהיו ברורים ומדוייקים יותר, מהירים וחסכוניים יותר, ובשורה התחתונה:

המוצר איכותי יותר, עומד בדרישות, תקינות ובתקציב שהוגדר מראש.
המוצר גם תחרותי, ייחודי, חדשני ובעל סיכויי הצלחה גבוהים במיוחד.

הדרך הקצרה בתהליכי עיצוב מוצר:

ברוב המקרים היא הדרך הארוכה והיקרה. בדרך זו, ואשר מעצבים תעשייתיים רבים נוקטים בה, מושם דגש על העיצוב האסתטי של המוצר ובכך מסתיים תפקידם. כן, יש אסכולה שדוגלת בפיזור סמכויות במסגרתה המעצב יעצב, המהנדס יפתור בעיות מכאניות, מתכנן התבניות יכין לייצור, מהנדס האלקטרוניקה יערוך מעגלים, והמומחה לחומרי גלם יבחר את החומרים המתאימים… וכך כל גורם ובעל תפקיד בתהליך עושה את שלו ומנותק מקודמו.

ואילו מזמין העבודה, הלקוח, מתרוצץ ביניהם, מתאם, מרכז, מכוון – הכל על בסיס ניסיונו, הידע שלו ויכולותיו. זהו מתכון שבמרבית המקרים מוביל למוצר מדהים בעיצובו, מרשים במראה ואולי אפילו סוחט מחמאות, עד…

עד שמהנדס האלקטרוניקה מגלה שהמעצב המוצר לא תיכנן מספיק מקום להתקנת לוח המעגלים, או עד שמתברר שצורת המוצר אינה מאפשרת חיבור חזק דיו בין השילדה למעטפת… וכך הכדור יכול להתגלגל הלוך וחזור בין ה”תחנות” השונות, לעכב את לוחות הזמנים, לדרוש השקעה כספית גדולה יותר ושאר תקלות שאפשר היה למנוע מראש בדרך הנכונה:

הדרך הנכונה בתהליכי עיצוב מוצר:

לתפיסתנו כסטודיו לעיצוב מוצר, אנחנו שותפים מלאים לתהליך. מונחת על כתפינו אחריות כבדה שכן כשלקוח מבקש את שירותנו הוא מצפה לקבל חשיבה מקורית, מקצוענות, יוזמה, ניסיון, מעורבות, שיתוף וכמובן… תוצאות. נאמנים לפתגם העתיק: “סוף מעשה במחשבה תחילה” שיטת העבודה שלנו מתבססת על השקעה מירבית בשלב החשיבה כדי להביא לתהליך הנכון והקצר היותר בשלבי הפיתוח והייצור. חשיבה מבחינתנו זה:

 • לימוד שוק היעד
 • מחקר ותצפיות על התנהגות קהל היעד, הגדרות משתמש
 • אפיון מוצר, תחזוקת מוצר, בדיקת היתכנות וכדאיות כלכלית
 • בניית צוות תכנון ופיתוח המוצר הנכון, המקצועי, המנוסה והמתאים ביותר
 • הגדרת תהליכי ייצור
 • בחירת חומרים מתאימים לדרישות, שימוש, תנאים ותקינות
 • הפשטת מורכבות האינטגרציה בין חלקים וחומרים (פלסטיק וטקסטיל למשל)
 • בחירת ארץ ייצור עד לרמת היצרן המועדף

ואפילו בחינת ובחירת תהליכים הקשורים בשינוע ושיווק המוצר כמו:

 • צורת משלוח ואריזה
 • מעמדים לתצוגה
 • עיצוב גרפי ועוד

ויש עוד דבר אחד “קטן” אבל חשוב זה ממש לא חשוב כמה גדולים, וכמה מעצבים תעשייתיים אנחנו מעסיקים, או כמה גדולה החברה שמזמינה מאיתנו עבודה, עדיין… אנחנו עובדים עם אנשים, ולכימיה האנושית, להבנה של הצרכים, הלחצים, לצורך בהיענות ובשותפות אמיתית ומלאה יש חשיבות בתהליך עיצוב המוצר ולהצלחתו.

הבנת חשיבות ה”מרכיב האנושי” רק מדרבנת אותנו לתת יותר, להיות מעורבים גם בפרטים הקטנים, ליזום, לבחון, לחשוב קדימה, לייצר גלריה של פתרונות יצירתיים ותמיד… אבל תמיד… לבדוק את עצמנו שנתנו לך את הכי טוב שיש.

רוצה לפגוש את המעצבים התעשייתיים שלנו?
לראות מקרוב את מוצרי הפלסטיקה המיוצרים מחומרים ופולימרים אקזוטיים?
אני מזמין אותך ליצור איתנו קשר:

אפשר בטל’ – 072-2224050
אפשר במייל – michael@librus.com