מעוניין בפרטים נוספים?

השאר פרטים ליצירת קשר ונחזור אליך בהקדם


*שם:

Email:

*טלפון:

ההודעה:

תהליך פיתוח ועיצוב מוצר

תהליך פיתוח ועיצוב מוצר הוא תהליך מקצועי, דינמי, מורכב ויצירתי שמטרתו להוציא אל הפועל רעיון של מוצר חדש. על מנת לקבל מוצר מוגמר איכותי ושלם יש להקפיד על מספר שלבים הכרחיים וחשובים בתהליך:

1. מחקר

בשלב הראשון של תכנון ועיצוב מוצר אנו חוקרים את בסיס הנתונים שלו. כלומר את מהות הרעיון של המוצר, את הסביבה בה הוא עתיד לתפקד ואת יחסי הגומלין ביניהם. כמו כן, אנו מנתחים את דפוסי ההתנהגות של המשתמש הסופי במטרה לגבש מסקנות, שיתוו את הדרך והגישה שננקוט בעת שנגיע לשלב עיצוב המוצר עצמו.

בנוסף לכך, אנו מבצעים מחקר ובדיקה אודות מוצרים מקבילים שקיימים בשוק ורוכשים הבנה לגבי מיקום המוצר החדש במסגרת עולם התוכן הרלוונטי. שלב זה מלווה בתצפיות והתבוננות, המייצרות מסקנות משמעותיות לגיבוש צעדים בהמשך התהליך.

2. הגדרת אפיון

שלב מהותי בתהליך של תכנון ועיצוב מוצר חדש הינו הגדרת המאפיינים המדויקים שלו. הרשמים והמסקנות משלב המחקר מצטרפים להגדרות התפקוד והתפעול ויוצרים יחד מסמך כולל, המאגד בתוכו את כל האלמנטים אשר חשוב לנו שיתקיימו במוצר, את האלמנטים מהם נרצה להימנע וכן את הדרך בה נתייחס אל המוצר בהמשך.

הגדרת מאפייני המוצר מתבצעת בשיתוף הלקוח וצוות מומחים: אנשי הנדסת אלקטרוניקה ומכונות, אנשי שיווק, מומחי הנדסת אנוש, ובמידת הצורך גם בשילוב ייעוץ של פסיכולוגים או מומחים רלוונטיים אחרים.

הגדרות האפיון הללו ישמשו כקו מנחה והן שיקבעו בסיום התהליך את מידת הצלחתו של המוצר עפ´´י עמידתו בהגדרות התפקוד הראשוניות שלו מבחינת התאמה מכאנית, אלקטרונית (אם קיימת), חומרים, התאמה לסביבה, התאמה מלאה למשתמש הסופי ועמידה בציפיותיו מהמוצר.

3. קונספטים ראשונים

בתהליך של פיתוח ועיצוב מוצר נדרשת יצירתיות רבה אשר באה לידי ביטוי בפרט בשלב הקונספטים. במהלך שלב זה מביאים לידי ביטוי ויזואלי את המסקנות, הדרישות וההגדרות שגובשו בשני השלבים הקודמים, ויוצקים בהם תוכן צורני. נבחנים קונספטים עיצוביים שונים מתוך מחשבה על התאמה מקסימלית של צורת המוצר למשתמש הסופי מבחינת תפקודו, הנדסת האנוש שלו, והתאמתו לסביבה בה הוא עתיד לפעול. כל זאת בצד שימת דגש על חדשנות עיצובית אשר תעניק נראות ייחודית ובולטות למוצר.

שלב זה כולל גם הוכחת היתכנות לפתרונות קונסטרוקטיביים, כאשר צוות ההנדסה בוחן קונספטים מכאניים שונים, ומציג פתרונות הנדסיים המותאמים לצרכי הפרויקט. וברמה הפרקטית, זהו השלב בו אנו למעשה מתחילים לבצע סקיצות ידניות, העוברות בהמשך המרה לקובצי תלת מימד בתוכנות תיב“ם (CAD), ומקבלות מימד מוחשי ע“י הדמיות ממוחשבות. בתום בחינת הקונספטים ובעצה אחת עם הלקוח אנו מחליטים על האופציה הטובה ביותר להמשך.

4. מודלים ארגונומיים 1:1

בשלב זה אנו לוקחים את הקבצים שהוכנו בתוכנות התיב”ם ומפיקים במחלקת הדפסת תלת המימד שבסטודיו שלנו מודלים תלת ממדיים בקנה מידה אמיתי, אשר באמצעותם ניתן לבחון את מימדי המוצר, תפקודו והתאמתו למשתמש באופן פיסי ומוחשי.

יצירת מודל במדפסת תלת מימד או באמצעות שיטה של עיבוד שבבי מאפשרת לנו לקבל משוב ראשוני בשלב מוקדם, ולשלב את המסקנות כבר בשלב העיצוב והתכנון המתקדם לפני הפקת המוצר הסופי.

5. עיצוב מתקדם

זהו השלב בו עיצוב המוצר מתקדם לרמה הסופית והגבוהה ביותר. העיצוב עליו הוחלט בשלב הקונספטים הראשונים מקבל תוכן עיצובי נוסף ומתעדכן בהתאם למסקנות שהוסקו בשלבים הקודמים. בשלב זה מתבצעת חלוקה לחלקים שונים והרכבה, ונבחרים חומרי הגלם וטכנולוגיות הייצור המתאימות. כמו כן, נוספים אלמנטים מכאניים, נקבע מיקום רכיבים שונים, ומתבצעת התאמה ארגונומית אבסולוטית למשתמש. בשלב מתקדם זה של תכנון ועיצוב המוצר עולים לעיתים שיקולים ויזואליים נוספים בהקשר של חדשנות, שיווק והתאמה למשתמש, במטרה למקם את המוצר בנקודה האופטימאלית שלו.

6. תכנון הנדסי מתקדם והפקת מודלים סופיים

שלב תכנון מודלים סופיים מסמן את סיומו של תהליך פיתוח ועיצוב המוצר טרם הוצאתו לייצור המוני. זהו השלב בו צוות ההנדסה והעיצוב יוצק תוכן הנדסי מכאני לעיצוב המוצר הסופי. שלב זה מאופיין בפעולות הבאות:

עדכון התכנון בהתאמה לשיטת הייצור הנבחרת:

 • הזרקה בלחץ גבוה
 • הזרקה בלחץ נמוך
 • הזרקה דו קומפוננטית
 • הזרקה כפולה
 • הזרקה בגז
 • כבישת סיליקון
 • שיכוב יריעות פחמן וסיבי זכוכית
 • שיחול (אקסטרוזיה)
 • ואקום פורמינג
 • עיבוד שבבי בפלסטיק, מתכת ועץ
 • חיתוך לייזר
 • חיתוך בשטאנץ
 • כבישה חמה

בדיקה של המנגנונים המכאניים והחיבורים:

 • הוספת בוסים, סנאפים, צלעות חיזוק, הגדרת קשיחים ואינסרטים, חיווט המוצר (לפי הצורך) ועוד, כל זאת על מנת לוודא שהמוצר יתאים לייצור המוני בצורה אופטימאלית.
 • ביצוע מגוון אנליזות על החלקים: אנליזות דינאמיות, אנליזות לחץ וקריסה, אנליזות תרמיות ובדיקות זרימת חומר.

הפקת מודל תלת מימדי עובד

הפקת מודל תלת מימדי עובד בקנה מידה אמיתי של העיצוב והתכנון הסופיים. המודל מסייע לבחון שכל האלמנטים פועלים יחד בצורה הטובה ביותר – אובייקטיביות המוצר, חוויות המשתמש הסופי, פונקציונאליות, פרטים טכניים, הרכבה ודרישות שיווק והפצה.

7. ליווי ייצור בהזרקות ראשונות ליווי התהליך הראשוני של הזרקות המוצר כולל

 • הגדרות צבע וטקסטורה.
 • בדיקת איכות המוצר מבחינת תכנון והתכווצויות החומר.
 • הכנת ג´יגים לייצור, תכנון אביזרי אריזה, בליסטרים לתהליך השיווק.
 • הכנת תיק מוצר עפ’י דרישת הלקוח ודרישות הייצור.

8. ייצור המוני

סטודיו ליברוס, כחלק מקבוצת סינרג´י, מלווה את התהליך של פיתוח ועיצוב המוצר מראשיתו ועד למיצוי האופטימאלי שלו. זאת ע”י ניהול וליווי הייצור, הרכבות ומשלוח להבטחת איכות המוצר, עמידה בזמנים, ולהשלמת התמונה – עיצוב והפקת אריזה למיצוב ולמיתוג של המוצר בשוק הקמעונאי.


מעוניין לשמוע איך תהליך הפיתוח מתאים לרעיון שלך?
רוצה לראות מוצרים שעשו את הדרך מיוזמה אל המדף?

כל שעליך לעשות הוא ליצור איתנו קשר:
אפשר בטל’ – 072-2224050
אפשר במייל – [email protected]